Koupání je radost, hlavně když má člověk velkou plochu k vyblbnutí. Problém nastává hlavně v létě, kdy se veřejná koupaliště běžně zaplní našinci a do konce srpna obvykle zůstanou plné. Ne každému to vadí, ale lidé preferující raději soukromí mají s tímto docela často potíže. Z toho důvodu se nikdo nemůže divit, že se mnoho jedinců rozhodlo se tomuto trendu postavit a raději si vytvořili u sebe na zahrádce své vlastní koupaliště. Člověk tím získá nejen soukromí, ale také velkou vodní plochu jen pro sebe. Super je, že se nemusí vždy jednat o velkou investici. Mnohé bazény se v současné době dají pořídit i za nižší desítky tisíc, a to i zapuštěné verze.
Bazén je tedy rozhodně dobrá koupě, nicméně koupě, se kterou jsou hlavně v plovací sezóně u různé problémy. Zásadní je se hlavně během veder starat o vodu, která by měla být co možná nejčistší. Koupat se totiž ve špinavé vodě je hodně rizikové. A k tomu, aby se člověk zbavil v bazénu všech nečistot, se používají různé dezinfekční prostředky.
Jsou efektivní
Asi tím nejběžnějším zástupcem dezinfekčních preparátů na českých bazénech je chlór. Jedná se o prvek, který se běžně dodává jak v tekuté, tak i v pevné formě, a to jako tablety či sypaný práše. Problém chlóru je, že je mírně agresivní, a navíc zapáchá. Dvojnásob to platí, když se ho použije vyšší množství. A to moc lidi nemá rádo.
Proto stále více zákazníků sahá spíše po bezchlorové chemii, která je také docela dobrá, ale nezapáchá ani nedráždí. Mezi nejlepší zástupce patří preparáty s kyslíkem. Ty jsou vysoce efektivní, nicméně je potřeba jich používat větší množství. Proto se mohou prodražit. Jako velmi dobrá se ukazuje mořská sůl. Ta však funguje pouze v kombinaci se solonizační jednotkou, jež zrovna nepatří k nejlevnějším bazénovým příslušenstvím. Co naopak poměrně levné je, to jsou bazénové plachty. Ty sice vodu vyčistit nedokáží, na druhou stranu dokáží výborně fungovat protektivně. Skrze plachtu se totiž žádný svinčík na hladinu nedostane, což přispěje ku kvalitě vody v bazénu.