Facebook se stal jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí. Stačí se zaregistrovat a můžete tu propagovat a sdílet s lidmi své názory, postoje a životní styly a cíle. Že se mohou stát sociální sítě obecně nástrojem šíření lží, manipulací a dalších negativních jevů, a že tu může probíhat cenzura a kontrola, je téma na jiný článek, my bychom se nyní chtěli zaměřit na využívání Facebooku pro každodenní běžný pozitivně laděný život.
Téma stravy – na sociálních sítích se běžně propagují alternativní směry zdravé výživy, například vegetariánství a veganství. Tyto životní styly podporují život v lásce a harmonii a odsuzují zabíjení zvířat zejména z etických důvodů. Strava bez masa je také výrazně zdraví prospěšnější, a to z mnoha důvodů, které se tu můžete dočíst.
Výchova dětí a mládeže – výchova dětí byla snazší za socialismu. Domníváte-li se, že nemáme pravdu, pak se zamyslete nad tím, že tehdy neexistovaly mobily ani počítače, děti neměly k dispozici negativní lákadla, jako destruktivní hry a závislosti na mobilních telefonech, a nebyly ohrožované lidmi z Internetu, zejména zaměřenými na sexuální zneužívání. Tehdy se také děti více hýbaly a cvičily, chodily častěji do přírody, a bavily se spolu v přímém kontaktu, nikoli jen přes e-mail.
Stres – na Facebooku lze poměrně snadno propagovat prevenci před hrozícím nebezpečím chronického stresu, který je v současné době jednou z hlavních příčin civilizačních chorob.
Videa z Facebooku si stahujte
Zaujme-li vás nějaký příspěvek nebo článek, můžete si je stáhnout pomocí Facebook downloaderu. Jednak je můžete využít i tam, kde nejste připojeni k Internetu, a pak máte jistotu, že o ně nepřijdete. Sociální sítě totiž fungují tak, že příspěvky mohou jejich majitelé sami kdykoli smazat, a stává se, že se třeba i omylem lidem zablokuje účet, a nežli se blokace obnoví, může to delší dobu trvat. Stažením příspěvků je vlastně máte možnost ukládat k sobě na počítač nebo na externí disk, odkud vám je pochopitelně nikdo mazat nebude.